Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAPFD9227M1ZQ
Call 07949339312 76% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size | 2 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Treatment | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | milk water refinery |
| Storage Material | Water |
| Features | filter |
| Design Type | round |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Titanium |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Usage/Application | milk water filter |
| Storage Material | Milk/Dairy |
| Weight | 5kg |
| Size | round |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Titanium |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Grade | GR 2 |
| Material | titanium |
| Size | Round |
| Material Grade | g2 titanium |
| Thickness | 1mm to 20 mm |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Diameter | 3 mm |
| Material | Titanium |
| Hardness | Hard |
| Length | 20mm above |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size/Diameter | 1 inch |
| Single Piece Length | 3 meter |
| Material | Titanium |
| Size | 20mm to above |
| Shape | round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Thickness | 1 mm |
| Material | Nickel |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Construction |
| Shape | plate |
| Type | rectrungle |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Diameter | 10 mm |
| Size/Diameter | 1 inch |
| Single Piece Length | 3 meter |
| Shape | wire round |
| Material | Titanium |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details