Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAPFD9227M1ZQ
Call 07949339312 76% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size | 2 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Single Piece Length | less 3meter |
| Usage/Application | Manufacturing |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | SS 317 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Length | 1mm to 20mm |
| Material | Stainless Steel |
| Single Piece Length | less 3meter |
| Usage/Application | Construction |
| Delivery Details | Within One Week |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | SS 321 |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size | 3 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Single Piece Length | less 3meter |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | SS 347 |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Shape | Round |
| Usage/Application | Manufacturing |
| Length | 12 m |
| Finish | Polished |
| Surface Finishing | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Grade | SS 440 |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Thickness | TILL 100MM |
| Material | Stainless Steel |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Size | 5 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Grade | SS 420 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size | 3 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Single Piece Length | 18 meter & above |
| Usage/Application | Construction |
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Grade | 304 |
| Length | 6 m |
| Shape | Hexagonal |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Bright |
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size/Diameter | 5 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Copper |
| Shape | Round |
| Type | Copper Wire Rods |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Diameter | 1/2 INCH TO 24 INCH |
| Single Piece Length | 3 meter |
| Material | Titanium |
| Material Grade | Titanium |
| Shape | round |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver |
| Size/Diameter | 3 inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size/Diameter | 3 inch |
| Diameter | 1MM TO 150MM |
| Single Piece Length | 3 meter |
| Material | Titanium |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Grey |
View Complete details