Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAPFD9227M1ZQ
Call 07949339312 76% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Material Grade | SS 304 |
| Surface Treatment | Coated |
| Shape | Rectangular |
| Certification | ISO |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Material Grade | SS304 |
| Thickness | 5 mm |
| Usage/Application | Pharmaceutical / Chemical Industry |
| Size | 1 inch |
| Design | round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Grade | 304 |
| Thickness | 3 mm |
| Hardness Type | Hard |
| Deals In | New |
| Usage / Application | Automotive Industry |
| Design | Honeycomb |
| Origin | Indian |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Thickness | 2 mm |
| Composition | Austenitic |
| Form | Sheet |
| I Deal In | New Only |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | Ss 202 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Material Grade | SS 316 |
| Surface Treatment | Coated |
| Shape | Rectangular |
| Standard | JIS |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Material Grade | SS316 |
| Usage/Application | Construction |
| Thickness | 5 mm |
| Size | 1 inch |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Thickness | 1-2 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Rectangular |
| Material Grade | E250 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Thickness | TILL 100MM |
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| Shape | Rectangular |
| Size | 1mm to 20 mm |
| Certification | ISO |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | Ss 409 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Thickness | 1 mm |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Brand | Jindal |
| Standard | JIS G3109 |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Thickness | TILL 50MM |
| Surface Treatment | Coated |
| Shape | Rectangular |
| Standard | JIS |
| Certification | ISO |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | Ss 310 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Material Grade | SS321 |
| Thickness | 5 mm |
| Usage/Application | Pharmaceutical / Chemical Industry |
| Size | 1 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Thickness | 4 mm |
| Grade | Stainless Steel |
| Usage/Application | Oil & Gas Industry |
| Type | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Surface Treatment | Coated |
| Shape | Rectangular |
| Standard | JIS |
| Certification | ISO |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Grade | Ss 446 |
| Material | Stainless Steel |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Material Grade | SS 304 |
| Surface Treatment | Coated |
| Shape | Rectangular |
| Certification | ISO |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
View Complete details