Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAPFD9227M1ZQ
Call 07949339312 76% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Material Grade | SS 316 |
| Length | 3 Meter |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 25x25 mm |
| Usage/Application | Industrial |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size/Diameter | 3 inches |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Hydraulic Pipe |
| Connection Type | Male |
| Material Grade | 316 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 3 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Flanges |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Surface Finish | Polished |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 5 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Product Type | Product Type |
| Features | flanges |
| Surface Finishing | Polished |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size/Diameter | 3 inch |
| Material | Flanges |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Material | SS |
| Reducer Type | Concentric |
| End Connection Type | Socketweld |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Size | 1.5 inches x 1.25 inches |
| Color | Silver |
| Hardness | Hard |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 2" |
| Usage/Application | Hydraulic Pipe |
| Size/Diameter | 3 inches |
| Material | ss |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Material | Stainless Steel |
| Pipe Size | 1 inch |
| Single Piece Length | 1mm to 20mm |
| Packing | box |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size/Diameter | 1/2 inch |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 5 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | ss thread |
| Shape | round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 5 inch |
| Usage/Application | Oil Industry |
| Type | ss thread |
| Shape | round |
| DIN Specification Flange | ss threads flanges |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Material | Stainless Steel |
| Pipe Size | 1/2 inch |
| Ouside Diameter of Flange | ss weld flange |
| Packing | box |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 6 Inch |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | SS 304 |
| Type | Blind Flange |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 5 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Duplex Steel Flanges |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Surface Finish | Polished |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 5 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | round |
| Tensile Strength | 1mm to 20mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 1mm to 20 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Blind Flange |
| Shape | round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Material | Stainless Steel |
| Type | Blind Flange |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size | 5 inch |
| Flange Types | Weld Neck Flange |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Material Grade | 316 |
| Material Standard | ASTM A182 |
| Flange Types | Weld Neck Flange |
| Usage/Application | Oil Industry |
| Stainless Steel Grades | 316 |
| Size | 20 inch |
| Size/Diameter | 30 inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 5 inch |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Product Type | Blind Flanges |
| Surface Finishing | Polished |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 3 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Flange |
| Color | Silver |
| Number Of Holes | 6 |
| Colour | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size/Diameter | 1 inch |
| Material | Duplex tee |
| Type of Tee | Reducing |
| End Connection Type | Buttweld |
| I Deal In | New Only |
| Shape | T Shape |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Material Grade | SS 316 |
| Type of Tee | Reducing |
| End Connection Type | Socketweld |
| Form | Reducing Tee |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 5 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Surface Finish | Polished |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 5 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Round |
| Color | silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 5 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | round |
| Color | silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Material | ss |
| Size/Diameter | 3 inch |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 1 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 1 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Round |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 5 inch |
| Usage/Application | Oil Industry |
| Shape | round |
| Color | silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size/Diameter | 3 inch |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Type | Weld neck flanges |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finishing | Polished |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 1 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | round |
| Color | silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Material | ss |
| Size/Diameter | 3 inch |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Material Grade | 321H |
| Flange Types | Weld Neck Flange |
| Usage/Application | Industrial |
| Stainless Steel Grades | 321h |
| Size | 20 inch |
| Size/Diameter | 30 inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Diameter | 609.6mm (24") |
| Thickness | 2 mm |
| Finish | 2B finish , No. 4 Finish , No.8 Mirror Finish |
| Size | 1mm to 200mm |
| Grade | 321 |
| Application | Industrial Equipment, Pharmaceutical & Chemical Equipment, Automotive Components, Pipe End Caps, Architecture & Decoration, Food & Beverage Processing, Utensils & Cookware |
| Standard | DIN, ASTM A240, EN, ASME SA240 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Construction , oil & gas , Automobile industry |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 2 inches |
| End Connection Type | Socketweld |
| Type of Coupling | Half |
| Size/Diameter | 3 inches |
| Range | Socket |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Flange Types | Weld Neck Flange |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Unit Pipe Length | 1mm to 20 mm |
| Size | 5 inch |
| Size/Diameter | 30 inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size | 3 inch |
| Size/Diameter | 3 inch |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Type | Weld neck flanges |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
View Complete details