Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAPFD9227M1ZQ
Call 07949339312 76% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Diameter | 609.6mm (24") |
| Thickness | 100mm |
| Size | 1mm |
| Grade | 304 |
| Application | Industrial Equipment, Pharmaceutical & Chemical Equipment, Pipe End Caps, Utensils & Cookware, Food & Beverage Processing |
| Standard | EN, JIS, ASTM A240, ASME SA240, DIN |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Construction , oil & gas , Automobile industry |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size/Diameter | 10 inch |
| Size | 20 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | round |
| Shape | Round |
| Color | silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
View Complete details