Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAPFD9227M1ZQ
Call 07949339312 76% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Grade | 304 |
| Length | 6 m |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver |
View Complete details
Product Brochure
| Grade | 304 L |
| Length | 3 m |
| Shape | Hexagonal |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Polished |
| Surface Treatment | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 2 inch |
| Material Grade | 316 |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Polished |
| Surface Finishing | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver |
| Material | Stsainless Steel |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Thickness | 3 inch |
| Grade | 304 |
| Length | 3 m |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Construction |
| Finish | Bright |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size | 3 inch |
| Grade | 304 |
| Length | 3 m |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Construction |
| Finish | Bright |
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Material Grade | 316 |
| Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Size | 1 mm |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Material Grade | 316 |
| Thickness | 3 inch |
| Usage/Application | Construction |
| Finish | Polished |
| Surface Finishing | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Grade | 316 |
| Material Grade | 316 |
| Thickness | 3 mm |
| Length | 6 m |
| Shape | Flat |
| I Deal In | New Only |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Grade | 316 |
| Diameter | 10 mm |
| Length | 3 m |
| Shape | Hexagonal |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Thickness | 3 inch |
| Material Grade | Duplex 32760 |
| Usage/Application | Manufacturing |
| Finish | Bright |
| Surface Finishing | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details