Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAPFD9227M1ZQ
Call 07949339312 76% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Thickness | 3 mm |
| Size/Diameter | 1 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Grade | Pure Copper |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Thickness | 2 mm |
| Size/Diameter | 2 inch |
| Usage/Application | Construction |
| Grade | Red Copper |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Copper |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Width | 4 ft |
| Grade | C26000 |
| Finishing Type | Polished |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Shape | Rectangular |
| Standard | IS, DIN, EN, ASTM |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Shape | Round |
| Length | 18 meter |
| Size | 10 mm |
| Color | Gold |
| Is It Anodized | Anodized |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size/Diameter | 3 inches |
| Usage/Application | Air Condition |
| Place Of Origin | Pan India |
| Alloy Or Not | Non Alloy |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Hollow Section | Circular |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Diameter | 3 mm |
| Size/Diameter | 3 inch |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Construction |
| Surface | Polished |
| Material | Copper |
View Complete details