Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAPFD9227M1ZQ
Call 07949339312 76% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size | 3 inch |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Jindal |
| Is It Anodized | Anodized |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Thickness | 3 mm |
| Surface Treatment | Polished |
| Material Grade | Aluminium Coil |
| Alloy | Without Alloy |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size | 6 mm |
| Surface Treatment | Polished |
| Unit Pipe Length | 9 meter |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Grade | ALL GRADE |
| Shape | Round |
| Diameter | 1mm to 20mm |
| Usage/Application | Manufacturing |
| Length | 18m above |
| Is It Anodised | Anodised |
| Is It Recyclable | Non Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Length | 6 Meter |
| Material | Aluminium |
| Shape | L Shape |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size/Diameter | 3 inches |
| Length | 3 m |
| Shape | Square |
| Material | Aluminium |
| Alloy Or Not | Non Alloy |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Size/Diameter | 3 inches |
| Length | 12 m |
| Thickness | 3 mm |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Shape | Rectangular |
| Alloy Or Not | Non Alloy |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details