Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAPFD9227M1ZQ
Call 07949339312 76% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Diameter | 6mm to 100mm |
| Grade | Fe 500D |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Usage | Industrial |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Diameter | 6mm to 100mm |
| Grade | Fe 550D |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Grey |
| Shape | Round |
| Usage | Industrial |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 3 inch |
| Diameter | 10 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Treatment | Annealed |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Form | Bars |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Silver |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Size/Diameter | 1 inch |
| Size | 2 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Pneumatic Connections |
| Connection Type | Male |
| Color | silver |
| I Deal In | New Only |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Kg
Product Brochure
| Thickness | 12 mm |
| Shape | Hexagonal |
| Single Piece Lengh | 6 meter |
| Steel Grade | Duplex 32760 |
| Steel Type | Mild Steel |
| Surface Finish | Bright |
| Usage/Application | Manufacturing |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Material | SS |
| Reducer Type | Concentric |
| End Connection Type | Socketweld |
| Size | 1.5 inches x 1.25 inches |
| Surface Finish | Anodized |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details